מנצח המקהלה

מנצח המקהלה

פול סולטר
פול סולטר, בעל מספר תארים כבוגר האקדמיה המלכותית למוסיקה במנצ'סטר, אנגליה. כחלק מהקריירה המוסיקאלית שלו, פול הופיע כפסנתרן ברחבי אנגליה בקונצרטים שונים ובשידורי טלויזיה ורדיו. במשך שנים רבות ,פול שימש כמלווה בפסנתר של מקהלת הגברים היהודיים של מנצ'סטר בהופעות עם חזנים ידועים כמו מלובני, מילר, היינוביץ', מוצן, בגלי ומולר. עם האחרון הוציא דיסק משותף, המושמע לעיתים עד היום בערוצי הרדיו בישראל.

פול הקים את מקהלת הגברים "קול הכבוד" שהופיעה בהרבה שמחות ואירועים ברחבי אנגליה, ושימש גם כמנהל המוסיקלי והמנצח של קבוצת התאטרון היהודי במנצ'סטר.

בשנת 2000 עלה ארצה יחד עם אשתו וארבעת ילדיהם, והתיישב באלון שבות.
הוא שימש כמנצח הראשון של תזמורת החובבים של גוש עציון, וכן שימש כמנהל המוסיקלי של תאטרון לדוברי אנגלית "קאפיטל" ו"ג'אסט" .
לאחר מספר שנים, הקים יחד עם חברו את קבוצת התאטרון "הדרן" ומשמש מאז כמנהלה המוסיקלי .הקבוצה מעלה מחזות זמר מקוריים וידועים. פול משמש לעיתים גם כמנהל המוסיקלי של מחזות זמר המועלים בסדנא בבית הלל באוניברסיטה העברית בירושלים. בעבודתו כמנצח, ניצח מס' פעמים על התזמורת הקאמרית וכן בפסטיבל הבינלאומי של האופרטות של ג'ילברט וסאליבן, המתקיים מדי שנה באנגליה.

מלבד עבודתו כמנצח ומעבד, משמש פול כמורה לפסנתר לתלמידים מתקדמים ומופיע בקונצרטים פרטיים כמלווה ונגן סולו או עם תזמורות, וכן מעביר הרצאות בנושאים מוסיקליים מגוונים לארגונים פרטיים.
בשנה האחרונה התמנה פול כמנצח ומנהל מוסיקלי של "מקהלת החזנים הירושלמית".